VIDEO/Shkoi për peshk, por u mbyt në lumin Mat, palombarët gjejnë trupin e pajetë të 22-vjeçarit

MAT- Pas disa orësh kërkime, palombarët dhe forcat RENEA kanë mundur të nxjerrin trupin e pajetë të 22-vjeçarit Valentin Nikolli i cili u mbyt dje në lumin Mat.

Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e djeshme rreth orës 16:00. I riu Valentin Nikolli nga Miloti së bashku me dy miqtë e tij kishin shkuar në lumin Mat për të peshkuar. Në një moment, 22-vjeçari, banues në Milot, ra aksidentalisht lum dhe rrjedha e ujit ishte aq e fortë sa e mori me vete.

Kërkimet nisën që ditën e djeshme nga palombarët, RENEA por edhe nga banorë të zonës.

Ishin palombarët ata që mundën të nxirrnin trupin e pajetë të viktimës mëngjesin e sotëm.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i