Ishte duke peshkuar, mbytet 22-vjeçari në lumin Mat! RENEA dhe palombarët po punojnë për nxjerrjen e trupit të viktimës

Një ngajrje e rëndë është regjistruar këtë të mërkurë në lumin Mat. Një 22-vjeçar është mbytur në vendin e quajtur ‘Ura e Zogut’ në lumin Mat teksa ishte duke peshkuar.

Gazetari i Report Tv, Elvis Hila ka bërë me dije se viktima quhej Valentin Nikolli 22-vjeç nga Miloti. Mësohet se i riu kishte shkuar në lumë për të peshkuar me miqtë e tij dhe në një moment ishte futur për t’u larë por fatkeqësisht e mori rrjedha e ujit.  

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe skuadra e palombarëve e Repartit Special RENEA. Ata i kanë nisur kërkimet që prej 3 orësh për trupin e viktimës.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po pyesin në cilësinë e personave që kanë dijeni për rrethanat e ngjarjes, shokët e tij që kanë qenë bashkë me të, me qëllim sqarimin e plotë të ngjarjes.

G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i