U ndërtuan gjatë fushatës, shemben rreth 20 objekte në Sarandë

Policia Bashkiake e Sarandës, me mbështetjen e forcave të Policisë së Rendit, ka filluar ditën e sotme prishjen e disa ndërtimeve, të cilat sipas policisë, janë pa leje dhe mendohet se janë ndërtuar gjatë periudhës së fushatës elektorale.

Burime nga policia njoftojnë se janë rreth 20 objekte të tilla të cilat janë për t’u prishur gjatë këtij aksioni. Këto ndërtime janë shembur pa përplasje mes policisë dhe pronarëve.

 

Be.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rama lë Vlorën pas 8 vitesh dhe zgjedh të jetë deputet i Durrësit, a ka bërë kryeministri zgjedhjen e duhur?

Komento

Komente

 • Iris: 05/05/2021 03:04

  Keta paskan menduar se meqe ishte kohe zgjedhjesh,ose nuk do pyeste kush sec behej,ose kane shpresuar t'ua legalizojne.

  Përgjigju
 • Jari: 04/05/2021 18:49

  Hajdeni shikoni te 5 Maji në Tiranë, te rrobaqepsia e Sajmir Bida që ka rrethuar dy pallate dhe nuk kanë shesh pushimi, shikoni se çfarë kasapane ka bërë ky në mes të Tironës, ku nuk ka një stol të ulen pleqtë.

  Përgjigju
 • Henri: 04/05/2021 16:54

  Shkoni ne borsh eshte ber nami me ndertimet para fushates.

  Përgjigju
 • Askushi: 04/05/2021 15:05

  Redaksia a ka mundesi qe keta persona qe abuzojne me ligjin duke ndertuar vend e pa vend te mos i quani pronare por abuzues. Se sic e keni shkruar duket sikur i kishin objektet me leje dhe tani ja shpronesuat dhe po i prishni

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Belgjika nuk di të tolerojë! Danimarka kualifikohet në frymën e fundit, shkatërron Rusinë! Në 1/8 edhe Zvicra