U përfshinë në sherrin ku mbeti i plagosur një shqiptar, Gjykata e Tiranës liron dy holandezët

U përfshinë në sherrin ku mbeti i plagosur një shqiptar, Gjykata e Tiranës liron dy holandezët

Shqiptari i plagosur pas sherrit

Gjykata penale e Tiranës ka liruar nga qelia dy tifozët holandezë që u përfshinë në një sherr tek ish kafe Europa para finales së Conference League. Sipas eksperteve mjekoligjoreve, raporti është se shqiptari nuk është në kufijtë e plagosjes së rëndë. Deri në përfundim të hetimeve nga arrest ne burg, do të kenë masën e detyrimit me paraqitje tek OPGJ dhe bllokimit pasaporte. Davery Boon dhe Denis Howelingen u përfshinë në sherrin ku u godit me sende të forta një shqiptar, i cili mori dëmtime në kokë dhe përfundoi në spital. 

Një ditë para finales së të mërkurës së Conference League, tifozët u përfshinë në  një sherr të dhunshëm në rrugën e Barrikadave, dhe goditën në kokë me karriget e lokalit një shqiptar. Kujtojmë se duke thënë se janë shumë të rinj, avokati i holandezëve, Arben Grami, u shpreh pas seancës në Gjykatën e Tiranës, se nuk ishin ata që i dhanë goditjen e fortë në kokë shqiptarit 45-vjeçar, që përfundoi i shtrirë në tokë.

Një dëshmi se holandezët nuk ishin ata që plagosën rëndë shqiptarin, dha edhe pronari i lokalit, kur ditën e ngjarjes u shpreh për median italiane “La Repubblica” se shqiptari ishte goditur gabimisht me karrige nga miku i tij, për shkak se veç tifozëve të huaj, në sherr u përfshinë edhe persona të tjerë ende të paidentifikuar nga autoritetet, duke krijuar një situatë kaotike. Sipas pronarit të lokalit, shqiptari kishte përkrahur ekipin verdhekuq duke bërtitur “Roma” në mesin e tifozëve holandezë që kishin ardhur në kryeqytet për finalen mes italianëve dhe Feyenoord.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

‘Tatimet’: Birra Tirana, 1.7 mln euro detyrime tatimore të papaguara! Shiti 18 mln lekë produkte produkte pa dokumentacion tatimor

‘Tatimet’: Birra Tirana, 1.7 mln euro detyrime tatimore të papaguara! Shiti 18 mln lekë produkte produkte pa dokumentacion tatimor