U përplas nga treni, ish futbollisti spanjoll ndërron jetë në moshën 32 vjeçare

U përplas nga treni, ish futbollisti spanjoll ndërron jetë në moshën 32 vjeçare

Pelayo Novo

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spanjë ku ish futbollisti Pelayo Novo ka ndërruar jetë pasi u godit nga një tren.

Të martën në mbrëmje (28 shkurt), mediat spanjolle raportuan për aksidentin e tmerrshëm të Novos. Në moshën 32-vjeçare, ish-mesfushori thuhet se u shtyp nga një tren në qytetin Oviedo të Spanjës.

Pelayo Novo e ndërtoi karrierën e tij duke luajtur për katër klube spanjolle, Elche, Cordoba, Lugo dhe Albacete. Ai kaloi edhe një kohë të shkurtër larg Spanjës, duke luajtur për CFR Cluj.

Klubet e tij të kaluara, si dhe skuadrat me të cilat ai shoqërohej, i kanë kushtuar mesazhe të përzemërta që nga incidenti i së martës mbrëma.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës