U premtuan se do t'i transportonin në Tiranë, tre të rinj dhunojnë dhe grabisin 4 emigrantë

U premtuan se do t'i transportonin në Tiranë, tre të rinj dhunojnë dhe grabisin 4 emigrantë

Një emigrant i paligjshëm është gjetur në aksin rrugor Korçë-Ersekë, i cili ka pasur dëmtime të shumta në trup.

Emigranti është transportuar në Spitalin Rajonal të Korçës për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore. Menjëherë pas ngjarjes policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes. Burime bëjnë më dije se emigranti është dhunuar dhe grabitur nga disa të rinj, njëri prej të cilëve është identifikuar si R. Mehmeti, 20 vjeç.

Mësohet se Mehmeti në bashkëpunim me dy të tjerë i kanë premtuar 4 shtetasve të huaj se do ti transportonin drejt Kryeqytetit. Pasi kanë evur për pak minuta i kanë goditur me thikë dhe u kanë marrë lekët.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Roza: 04/08/2020 20:09

  Shqipetari nuk Te pret në bese. I premtuan ti ndihmonin dhe I nxorren thikat. Mashtrues dhe vrases duhet ti denoje ligji.

  Përgjigju
 • Epiri: 04/08/2020 14:10

  Duhet te shtohen keto raste qe te dali nami qe ne Shqiperi nuk jane te mirepritur. Eshte mbushur Tirana me keta jevgjiter qe kane filluar te stacionohen ne Shqiperi dhe disa merren dhe me grabitje dhe shitje hashashi.

  Përgjigju
  • DhjetorI '90: 04/08/2020 14:37

   Qenke I ri ti, s,e mbake mend vitet 90 kur u turrem ne Itali, hallexhi e burgaxhi bashke, ku prape ca vidhnin e ca sbenin, e prape Italiani na mbante me buke, pervec ndihmave qe sillte me Shqiperi (vaj, makarona, miell).

 • Honi: 04/08/2020 13:23

  Sa mire ja paskeni bere....

  Përgjigju
  • Res: 04/08/2020 13:58

   Sic paske nickun qenke edhe vete. Tmerr.

  • Kriminelet: 04/08/2020 13:55

   Po pse o kërmë e ndyrë jua paskan bërë mirë

 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Kontrolle në Vlorë, shpallet në kërkim anëtari i një grupi kriminal! Në shtëpi i gjetën pistoletë dhe 39 mijë euro

Kontrolle në Vlorë, shpallet në kërkim anëtari i një grupi kriminal! Në shtëpi i gjetën pistoletë dhe 39 mijë euro