U prezantuan se ishin nënë e bir dhe gënjyen se ishin aksidentuar, kapen 2 personat që mashtruan 72-vjeçarin duke i marrë 500 mijë lekë në Shkodër

U prezantuan se ishin nënë e bir dhe gënjyen se ishin aksidentuar, kapen 2 personat që mashtruan 72-vjeçarin duke i marrë 500 mijë lekë në Shkodër

Foto ilustruese

SHKODËR- 2 persona janë arrestuar pasi ishin shpallur në kërkim, pasi nëpërmjet mashtrimit i kanë marr 500 mijë lekë një 72-vjeçari në Shkodër.

Të arrestuarit janë 29-vjeçari me iniciale E.L., dhe 62-vjeçari me iniciale L.L., banues në fshatin Mali i Jushit në Vaun e  Dejës.

Në tetor të vitit 2021, 72-vjeçari me iniciale J. Q., banor i fshatit Grizhë, Malësi e Madhe, tha se këta persona, me anë të mashtrimit, i kanë marrë një shumë prej 500.000 lekësh.

72-vjeçari ka kallëzuar se këta 2 persona kanë shkuar pranë banesës së tij, me një motor, i janë prezantuar si nënë e bir dhe i kanë deklaruar se kanë pësuar një aksident rrugor dhe kanë nevojë për këtë shumë parash, pasi jeta e tyre rrezikohej nga pronari i mjetit, me të cilin ishin përplasur.

Ata ishin shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, me vendimin e datës 07.03.2022, ka caktuar për shtetasen L. L., dënimin alternativ “Shërbim prove”, për një periudhë 5-vjeçare, ndërsa shtetasin E. L. e ka dënuar me 3 vjet burgim, për veprën penale “Mashtrimi”, kryer në bashkëpunim.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

S.C/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

A duhet të ndalohen vizat Shengen për rusët?

A duhet të ndalohen vizat Shengen për rusët?