U shkarkua nga KPK, prokurori Arben Nela i emocionuar: Jam profesionist me kualifikim të lartë

Pasi iu komunikua shkarkimi nga detyra, prokurori Arben Nela, ka folur për mediat. Nela është shfaqur i emocionuar para gazetarëve, teksa ka theksuar se është një profesionist dhe njeri me integritet. Nela u ngatërrua disa herë kur po fliste dhe tha se pret që KPA të ndreqë gabimin e KPK-së. 

Pasuria ime është në vlerën 12 milionë lekë. Të ardhurat e mia janë në vlerën  30 mln lekë. Unë jam një profesionist me kualifikim ligjor të lartë gjithashtu me integritet. Shpresoj që ky vendim do të ndreqet nga ana e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Është vendim në kundërshtim me standartet e procesit ligjor.

Arben Nela, prokuror i rrethit Tiranë


Lajmi kryesor:

I "dogji pasuria"/ KPK shkarkon gjyqtarin e 21 Janarit dhe numrin 2 të prokurorisë Tiranë


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Turqia ratifikon pranimin e Finlandës në NATO! Shtëpia e Bardhë: Amerikanët duhet të largohen menjëherë nga Rusia

Lufta/ Turqia ratifikon pranimin e Finlandës në NATO! Shtëpia e Bardhë: Amerikanët duhet të largohen menjëherë nga Rusia