U shpall kampion për herë të 26, presidenti i FIFA-s uron Tiranën: Punë e palodhur dhe me përkushtim

U shpall kampion për herë të 26, presidenti i FIFA-s uron Tiranën: Punë e palodhur dhe me përkushtim

Presidenti i FIFA-s Giani Infantino

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino ka uruar klubin e Tiranës për fitimin e titullit kampion në këtë sezon. Në letrën e dërguar përmes FSHF Infantino thotë se ky objektiv u realizua falë punës së palodhur, pasionit dhe përkushtimit.

“Me shumë kënaqësi uroj KF Tirana për kurorëzimin si kampione e Shqipërisë për edicionin 2021/22.

Ky titull nuk mund të arrihej pa punën e palodhur, pasionin dhe përkushtimin e të gjithë ekipit dhe çdokush në klub duhet të ndihet shumë krenar. Lutem, dërgoni urimet e mia çdokujt që ka qenë i përfshirë në këtë arritje të madhe.

Në emër të të gjithë komunitetit të futbollit, gjej rastin t’ju falënderoj juve dhe Federatën tuaj për kontributin tuaj në zhvillimin dhe prosperitetin e futbollit në Shqipëri dhe Europë.

Pres të shihemi së shpejti,

Juaji sinqerisht,

Gianni Infantino"

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A i përballoni dot pushimet e verës me rritjen e çmimeve?×

Lajmi i fundit

John

Sondazhi/ 40 për qind e votuesve amerikanë kundër rrëzimit të ligjit për të drejtën e abortit