U shpall në kërkim për përdhunim në grup të të miturit, 17 vjeçari shqiptar vetëdorëzohet në polici: Nuk jam arratisur drejt Shqipërisë

U shpall në kërkim për përdhunim në grup të të miturit, 17 vjeçari shqiptar vetëdorëzohet në polici: Nuk jam arratisur drejt Shqipërisë

Foto ilustruese

17 vjeçari shqiptar i cili akuzohet se ka marrë pjesë në përdhunimin e 15 vjeçarit në Athinë, nuk është arratisur drejt Shqipërisë. Avokati i tij mbrojtës deklaroi se i mituri ndodhej brenda territorit grek dhe se do të paraqitet në polici sa më shpejt të mundet.

Numri i personave të arrestuar për përdhunimin e shokut të tyre të klasës në Athinë, ka shkuar në 6 persona. Ndërsa personi i shtatë u la i lirë për shkak se ende nuk kishte mbushur 15 vjeç, shruajnë mediat greke.

I riu shqiptar i cili është personi i tetë i përfshirë në këtë ngjarje u shpall në kërkim nga policia, ku madje u përhap edhe lajmi se ai mund të jetë arratisur jashtë vendit por avokati mbrojtës e mohoi diçka të tillë.

Për rastin tronditës, vetë 15 vjeçari ka folur edhe për katër vajza të cilat sipas tij e kanë ditur për ngjarjen e rëndë. Përveç përdhunimit që pësoi 15-vjeçari, ai ishte ngacmuar dhe poshtëruar, ku të akuzuarit pretendonin se e kishin bërë “për qejf”. Më pas viktima e dhunës ishte kërcënuar me publikimin e videove të cilat grupi i personave që e dhunuan i përdornin për ta kërcënuar.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Kurti për protestën studentore: Si sot e 26 vite më parë, kumboi zëri i drejtësisë

Kurti për protestën studentore: Si sot e 26 vite më parë, kumboi zëri i drejtësisë