U skualifikua si kandidat për kreun e PD, reagon Ibsen Elezi: E prisja

Ish kreu i PD-së së Kukësit, Ibsen Elezi ka reaguar pas skualifikimit të emrit të tij nga kryesia e PD për garën e kreut të Partisë.

Elezi në reagimin e tij të parë pas skualifikimit të emrit është shprehur se e priste një vendim të tillë dhe se tashmë pret që të ketë përgjigjen zyrtare. Më pas shton ai  do të mbajë dhe reagimin e tij përfundimtar.

“Te nderuar miq, tash sapo u ktheva nga Kosova, mora lajmin nga mediat se me kane skualifikuar nga gara per kryetar te  PD. Jua them me bindje qe e prisja,  e kam deklaruar me pare. Pres te marr pergjigjen zyrtare dhe me pas do kem prononcimin tim”, ka thënë ai.


Lajmi kryesor:

Debate në kryesinë e PD-së, miratohen 4 kandidatatët për kryetarin e ri! Në garë përballë Bashës, Kadilli, Shehaj dhe Harxhi! Skualifikohen 5 të tjerë, anëtarja e grupit 'Për PD': Akt i rëndë


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Kriza e rezultateve, Barcelona shkarkon trajnerin Koeman