U sulmua nga grabitësit, publikohet momenti kur futbollisti i Arsenalit goditet me shkop bejsbolli

Një video e zbuluar së fundmi, por e ndodhur disa muaj më parë tregon se si futbollisti i Arsenalit, Gabriel, u sulmua nga dy persona që mbanin në duar shkopa bejsbolli.

Personat në fjalë fillimisht iu afruan 23-vjeçarit në momentin që parkoi ‘Mercedes-in’ 45 mijë stërlinash në garazh. Braziliani pas kërcënimeve dorëzoi çelësat dhe orën, por më pas vendosi të përleshej dhe në një moment duket grabitësi që e qëllon me shkopin e bejsbollit.

Gjithsesi Gabriel i hoqi kapelen një prej grabitësve që mbeti edhe si provë në vendin e ngjarjes. Pikërisht nga një fije floku e mbetur në kapelë u nxor AND-ia e grabitësit, që i përkiste Abderaham Muse, një person me precedentë të mëparshëm penalë, i cili mori një dënim shembullor prej 5 vitesh burg për këtë ngjarje e ndodhur gushtin e kaluar.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Përfundon takimi dypalësh i Ramës me Sunak, deklarata e përbashkët: Ekipi i përbashkët do vlerësojë kapacitetet e burgjeve në Shqipëri, procesi mbaron në fund të prillit

Përfundon takimi dypalësh i Ramës me Sunak, deklarata e përbashkët: Ekipi i përbashkët do vlerësojë kapacitetet e burgjeve në Shqipëri, procesi mbaron në fund të prillit