U vra dje në Itali, 37-vjeçarja shqiptare u qëllua 7 herë me thikë, arrestohet autori! FOTOT me thikë në dorë pas ngjarjes

ITALI- Vrasja e Brunilda Hallës në Itali një ditë më parë ka një autor dhe ai është një 28-vjeçar, i cili sipas mediave italiane ishte me probleme mendore. Autori është ndaluar dhe sipas hetuesve, nuk ka një motiv pasi viktima me autorin nuk kanë pasur asnjë lidhje më herët.

"Vrasja ka qenë rastësorë", thonë hetuesit. Kjo sepse nga këqyrja e kamerave të sigurisë, autori shfaqet teksa ecën në rrugë, kalon kryqëzimin, sheh gruan dhe ndalon, kthehet pas dhe e sulmon, 37 vjeçarën, e martuar dhe nënë e dy fëmijëve.

Nga sa raportohet, autori e ka goditur 6-7 herë më thikë 10 cm, e cila është sekuestruar në cilësinë e provës materiale. 

Ngjarja ndodhi një ditë më parë rreth orës 13:00, në kryqëzim të rrugës Firenze dhe Tenente Alessandrello.

1653553584_brunahalla.jpg

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:41
Itali/ Vrau shqiptaren para shkollës së të birit, dalin fotot e autorit me thikë në dorë

Mediat italiane kanë publikuar foto të autorit 37-vjeçar, i cili vrau një ditë më parë shqiptaren Bruna Halla para shkollës së djalit. Në foto duket autori me thikë në dorë duke u larguar nga vendi i ngjarjes pasi e qëlloi disa herë shqiptaren. Halla ka lënë pas dy fëmijë, ndërsa është bër i mundur arrestimi i autorit.

“Tre imazhe tronditëse. Ai që i afrohet dhe më pas, pasi e ka goditur me thikë, ia mbath. Falë këtyre fotove, 28-vjeçari i dyshuar si autori i vrasjes së Brunilda Halla, 37-vjeçares me origjinë shqiptare, u identifikua dhe u rrëfye në kazermën e Vittoria”, shkruan Corriere Della Sera.

B.K./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë