UEFA shpall golin e Ronaldos më të bukurin e sezonit

Christiano Ronaldo, gol me rafishatë

Vijon të marrë çmime, Cristiano Ronaldo vërtet është një lojtar i Juventus, por sezonin e kaluar ai ka qenë kundërshtari i bardhezinjve në Champions League dhe pikërisht atyre u ka shënuar një gol fantastik.

Kundër italianëve, portugezi ka realizuar një gol të mrekullueshëm në çerekfinalen e parë të luajtur në Torino, duke merituar edhe duartrokitjet e popullit bardhezi, pasi një gol i tillë nuk ishte parë kurrë.

Sot, UEFA ka njoftuar se magjia e CR7 në “Allianz Stadium” është votuar si goli më i bukur i sezonit të kaluar të Champions League. Ish-ylli i Real ka marrë 197,496 vota, duke lënë mbrapa Dimitri Payet të Marseille dhe Eva Navarro të Spanjës. 

Renditja e tre vendeve të para

1- Cristiano Ronaldo (Juventus 0-3 REAL MADRID) 197,496 vota

Gjykimi i ekspertëve të UEFA-s: Një shfaqje e mrekullueshme teknike dhe atletike.

2- Dimitri Payet (MARSEILLE 5-2 RB Leipzig) 35,558 vota

Gjykimi i ekspertëve të UEFA-s: Një finte e jashtëzakonshme dhe një goditje e bukur me pjesën e jashtme të këmbës.

3- Eva Navarro (Gjermani 0-2 SPANJË) 23,315 vota

Gjykimi i ekspertëve të UEFA-s: Një goditje e mrekullueshme me hark pasi shmangu kundërshtarët falë një teknike të lartë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

U asfiksuan nga gazi në banesë një ditë më parë, gjenden dy persona të pajetë në Kavajë