Ukrainë/ Përplaset kamioni dhe autobusi me ushtarë, 16 viktima dhe 6 të plagosur

Ukrainë/ Përplaset kamioni dhe autobusi me ushtarë, 16 viktima dhe 6 të plagosur

1670412364_donetsk.PNG

Një përplasje mes një kamioni dhe një autobusi ka ndodhur në Donestk, ku kanë humbur jetën 16 persona dhe janë plagosur 6 të tjerë duke përfshirë edhe ushtarë rusë.

Kamioni i cili është përplasur transportonte një grup ushtarësh në lagjen Shakhter të Republikës Popullore të Donetsk, Ukrainë, por nën kontrollin rus.

Tre prej ushtarëve janë në një terapi intensive dhe se shkaku i aksidentit është nën hetim, kanë njoftuar shërbimet lokale të urgjencës, raportojnë mediat e huaja.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Rusia do të ndjekë interesat e saj me çdo mjet! Kërcënimi i një lufte bërthamore po rritet! Operacioni special do të jetë i gjatë


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in