Ulen rastet me COVID19 në vendin tonë, 44 raste të reja dhe asnjë humbje jete

Ulen rastet me COVID19 në vendin tonë, 44 raste të reja dhe asnjë humbje jete

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv 44 qytetarë nga 971 testime të kryera si dhe nuk është regjistruar asnjë humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë raporton se rastet pozitive janë regjistruar në këto bashki: 24 në Tiranë, 6 në Sarandë, 3 në Fier, nga 2 qytetarë në Kurbin. Në të gjithë vendin janë 285 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 7 pacientë si dhe  285 pacientë janë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Statistika (06 Maj 2022)

 • raste të reja ditore           44
 • Të shëruar në 24 orë      49
 • Të shtruar në spitale         7
 • Humbje jete në 24 orë      0
 • Testime ditore                 971

 

 • Testime totale               1,811,203
 • Raste pozitive                  275,310
 • Raste të shëruara             271,529
 • Raste Aktive                         285
 • Humbje jete                        3,496

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 • Tiranë            175
 • Fier                  39
 • Vlorë               28
 • Shkodër           9
 • Elbasan            7
 • Durrës              7
 • Lezhë               6
 • Korçë               4
 • Gjirokastër      4
 • Berat                3
 • Kukës               3

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Viti i Pyjeve/Nis projekti i ri për menaxhimin e zjarreve me mbështetje nga qeveria zvicerane 

Viti i Pyjeve/Nis projekti i ri për menaxhimin e zjarreve me mbështetje nga qeveria zvicerane