Ulja e jashtëzakonshme e avionit me defekt në mes të autostradës plot me makina (VIDEO)

Foto nga avioni

Një pilot kanadez bëri një ulje emergjente të avionit të tij në një autostradë jashtë Quebec.

Videoja e pazakontë shihet zakonisht në filmat aksion por u kap në të vërtetë edhe në Highëay 40 në Quebec të enjten. 

Avioni ”Piper Cherokee” u filmua duke fluturuar poshtë rrugës, e cila ishte e mbushur me makina pavarësisht kufizimeve të koronavirusit.

Piloti tregoi aftësi të përsosura në drejtimin e avionit dhe zbarkoi drejtpërdrejt në trafik pa goditur asgjë.

Incidenti ndodhi vetëm disa kilometra në jug të Aeroportit Ndërkombëtar Jean-Lesage, ku aeroplani duhet të zbriste.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Situata politike në Shqipëri, analisti nga Kosova për Report Tv: Përplasja Berisha-Basha, jashtë vlerave të demokracisë