Tensione tek Astiri/ IKMT nis prishjen e banesave, banorët bomba molotov ndaj policisë, shpërndahen vetëm nga gazi lotsjellës (FOTO)

Që në orët e para të mëngjesit, forca të shumta të policisë janë pozicionuar tek sheshi Shqiponja dhe pranë urës tek Astiri duke mos lejuar banorët që të afrohen. Ndërkohë banorët dhe protestuesit e Astirit të cilët kishin paralajmëruar edhe më parë përplasje me forcat e rendit, kanë hedhur bomba molotov ndaj policisë ku për pasojë dy prej këtyre të fundit  kanë mbetur të plagosur. Ndërkohë për të shpërndarë protestuesit policia ka hedhur gaz lotsjellës.


Lajmi kryesor:

Mbyllet aksioni, IKMT shemb 33 objekte tek 'Astiri! 25 banorë në hetim për bombat molotov, 1 i arrestuar /Video


Ora 07:34
Unaza e re/ IKMT nis prishjen e banesave, banorët tensione me policinë (FOTO)
1 / 34
2 / 34
3 / 34
4 / 34
5 / 34
6 / 34
7 / 34
8 / 34
9 / 34
10 / 34
11 / 34
12 / 34
13 / 34
14 / 34
15 / 34
16 / 34
17 / 34
18 / 34
19 / 34
20 / 34
21 / 34
22 / 34
23 / 34
24 / 34
25 / 34
26 / 34
27 / 34
28 / 34
29 / 34
30 / 34
31 / 34
32 / 34
33 / 34
34 / 34
b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?