Unaza e Re/ IKMT vijon shembjen e banesave tek 'Astiri' (VIDEO)

Ka vijuar edhe ditën e sotme aksioni për prishjen e banesave që preken nga projekti i zgjerimit të Unazës së Re. Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT), ditën e sotme ka qenë në terren ku ka prishur dy objekte në zonën e Astirit.

Ndryshe nga sa ndodhi tre ditë më parë, ku banorët e Astirit u përplasën me forcat e policisë dhe të IKMT, ditën  e sotme nuk ka patur kundërshtime. Megjithatë forca të shumta policie kanë qenë pranë banesave të cilat do të prishen ku kanë krijuar kordone në të dy krahët e rrugës për të shmangur përplasjet apo incidentet e mundshme.

Më 12 nentor  u shembën 33 objekte  por megjithëse kishte forca të shumta policie, nuk munguan përplasjet, plagosjet dhe arrestimet.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lini: 17/11/2019 12:50

  Tirana eshte kthyer ne nje haur bagetish,,,ky shemtim i tiranes dhe shqiperise eshte krim,,vetem ne tirane e rrethina duhen shembur 3 milion ndertesa.....

  Përgjigju
 • Kafsha: 15/11/2019 09:33

  Derrmojini fshataret qe zaptuan Tiranen dhe qe e kthyen në haur bajgash!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Batuta e Ramës: Nuk kam për të marrë kurrë patentë se s'jam i zoti që të ngas makinën dhe i kam këmbët shumë të gjata