'Uragani' kuqezi zhvendoset në Hamburg, tifozët e Kombëtares me mesazh të rëndësishëm! Autoritetet marrin masa

'Uragani' kuqezi zhvendoset në Hamburg, tifozët e Kombëtares me mesazh të rëndësishëm! Autoritetet marrin masa

Tifozat Kuq e Zi

Përpara ndeshjes së Kombëtares kundër Kroacisë, Tifozët Kuq e Zi kanë njoftuar se është spostuar vendi i takimit për ultrasit. Autoritetet gjermane të rendit, për arsye sigurie kanë spostuar vendtakimin e tifozëve. Më 15 qershor për ndeshjen e parë në stadiumin e Dortmundit ishin 50 mijë tifozë të Kombëtares në stadium.

Njoftimi i Tifozave Kuq e Zi:

Për shkak të pritshmërisë së lartë mbi numrin e tifozave dhe për arsye sigurie sapo jemi njoftuar nga organet e rendit të qytetit të Hamburgut për anullimin e vendtakimit të parë. Më poshtë gjeni vendtakimin e ri të TKZ-së i cili është vetëm 500 m larg nga i mëparshmi. Rrugët do të mbyllen për ne ashtu siç është shënuar në hartë.


Do të jemi aty nga ora 09:00 deri në 11:00. Me këtë ndryshim do të ketë pikënisje të re edhe të marshimit por detajet mbi këtë pjesë do t’ju jepen nesër.

Ju rikujtojmë që pas marshimit, do të vazhdojmë për në stadium përmes metros dhe “shuttle bus” të vënë në dispozicionin tonë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik