Urdhri i arrestit për Putinin, kundërpërgjigjet Rusia, hap një çështje penale kundër Gjykatës së Hagës

Urdhri i arrestit për Putinin, kundërpërgjigjet Rusia, hap një çështje penale kundër Gjykatës së Hagës

1679313344_homebanner.jpg

Pas urdhër arrestit të lëshuar nga Gjykata Ndërkombëtare Penale ka ardhur kundërpërgjigja e Rusisë.

Rusia ka nisur një çështje penale kundër prokurorit dhe gjyqtarëve të Gjykatës Ndërkombëtare Penale, pas lëshimit të urdhrave të arrestit për presidentin rus Vladimir Putin dhe  Maria Lvova-Belova , komisionerja e fëmijëve të qeverisë ruse.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Xi Jinping përfundon pas 4 orësh bisedimet me Putin në Moskë! Presidenti rus: Ne e shikojmë me interes propozimin e Pekinit për zgjidhjen e krizës


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

EMRI/ I dënuar nga GJKKO për shkelje të barazisë me tenderat, arrestohet pas 10 muajsh në arrati ish-drejtori i burgut të Kosovës

EMRI/ I dënuar nga GJKKO për shkelje të barazisë me tenderat, arrestohet pas 10 muajsh në arrati ish-drejtori i burgut të Kosovës