Urdhri i Bashës për deputetët të denoncojnë shqetësimet e qytetarëve, Salianji dhe Arbër Agalliu u besohet koordinimi i aksionit opozitar

Gjatë mbledhjes së sotme kryetari i PD-së, Lulzim Basha i ka udhëzuar deputetët që të zbresin në terren me qytetarët dhe të bëjnë publike shqetësimet e qytetarëve. Për të koordinuar denoncimet problematikat e qytetarëve dhe të grumbullojë propozimet konkrete që do të vijnë nga degë e deputetë demokratë janë caktuar nga kryedemokrati,  Ervin Salianji dhe Arbër Agalliu.

Ervin Salianji, nënkryetar i grupit të PD dhe Arbër Agalliu sekretar grupi, do të jenë koordinues edhe për aksionet që do të ndërmarrin deputetët nga zonat e tyre.


Lajmi kryesor:

PD merr vendimin: S'ka mbledhje online të komisioneve parlamentare, ne do paraqitemi fizikisht! Basha porosi deputetëve: Zbrisni në zonat tuaja


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush Kushtetuta vetëm duhet ndryshuar apo duhet një e re?×

Lajmi i fundit

John

30 persona me shenja helmimi paraqiten në urgjencë, flet për Report Tv drejtoresha e spitalit: Nuk e dimë nëse është nga uji apo ushqimi