Rama 'thumbon' paraardhësit me shifra: Gratë janë gjysma më e mirë e këtij populli (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një meszh për gratë. Ai thotë se vajzat dhe gratë janë gjysma me e mirë e këtij populli.

"Mirëmëngjes me një urim të përzemërt të gjitha grave e vajzave shqiptare, që janë gjysma me e mirë e këtij populli" shkruan Rama.

Edi Rama  ka publikuar edhe shifrat e grave në të gjitha qeveritë shqiptare ndër vite që nga 1991, ku rezulton se sot janë 50% me 50% në kabinetin që drejton.

 


Lajmi kryesor:

8 Marsi festë dhe protestë, gjesti i veçantë i policisë në Vlorë! Rama 'thumbon' paraardhësit, Meta: Gratë s'duhet të keqpërdoren nga politika


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika