Ushtria izraelite publikon videon e lirimit të tre pengjeve izraelitë në Rripin e Gazës

 

Ushtria izraelite (IDF) ka publikuar videon e lirimit të 3 pengjeve izraelitë në Nuseirat, në qendër të Rripit të Gazës, më 8 qershor.

Në të njëjtin operacion u shpëtua edhe Noa Anrgaman dhe 25-vjeçari izraelit që u bë simboli i masakrës së 7 tetorit. Tre pengjet e tjera të liruara nga ushtria izraelite, Shlomi Ziv, Andrey Kozlov dhe Almog Meir, u kapën gjithashtu në festivalin Supernovës në shkretëtirën e Negevit në tetorin e vitit të kaluar.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Reuters: Hamasi pranon rezolutën e OKB-së për armëpushimin, gati për të negociuar detajet! Blinken: Netanyahu zotohet për armëpushim


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

'S’doja t’i përgjigjesha, por ai nuk m’u nda', rrëfimi special i të dashurës së Asanit: E njoha në derbi, isha tifoze e Tiranës

'S’doja t’i përgjigjesha, por ai nuk m’u nda', rrëfimi special i të dashurës së Asanit: E njoha në derbi, isha tifoze e Tiranës