Vajza e Sali Berishës, vajza e Safet Zhulalit dhe djali i Fahri Balliut kërkojnë dorëheqjen e Veliajt

 

Në protestën e Rithemelimit para Bashkisë së Tiranës bie në sy një detaj domethënës: Ata që po kërkojnë dorëheqjen e Erion Veliajt janë Argita Berisha, Ilda Zhulali dhe Kleves Balliu, respektivisht fëmijët e Sali Berishës, Safet Zhulalit dhe Fahri Balliut.

Vetëm kaq mjafton për të kuptuar se në duart e kujt ka mbetur opozita, e cila me sa duket po i trashëgohet fëmijëve të eksponentëve të PD së viteve ’90, si një plaçkë që duhet mbajtur brenda familjes. Kjo është edhe një nga arsyet që sot në protestë kanë dalë 1/3 e militantëve nga grushti i atyre që protestuan një javë më parë.


Lajmi kryesor:

Rithemelimi protestë dhe përplasje me policinë, molotov e flakë te Bashkia! Veliaj: Skenat e '97 s'kanë vend në Tiranën e 2024 (FOTO+VIDEO)


Xh.K/S.Ç/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Françeska Murati zbulon planet për dasmë: Do të jetë e madhe dhe tradicionale

Françeska Murati zbulon planet për dasmë: Do të jetë e madhe dhe tradicionale