Vajza e vogël po e ushqente, majmuni e godet me grusht në fytyrë dhe e rrëzon nga shkallët (Video)

Vajza e vogël po e ushqente, majmuni e godet me grusht në fytyrë dhe e rrëzon nga shkallët (Video)

Vajza dhe majmuni

Majmunët njihen për inteligjencën e tyre dhe për sjellje të ngjashme me të njerëzve, mirëpo ndonjëherë reagimet e kafshëve janë të paparashikueshme. Në një kopësht zoologjik në Kinë ka ndodhur një ngjarje që mund të kishte përfudnuar fatale për një vajzë të vogël. Një majmun u filmua teksa goditi vogëlushen ndërkohë që ajo po e ushqente. Siç shihet në pamjet e mëposhtme, vogëlushja është së bashku me një grua, që sipas 'Daily mail', është e ëma e të voglës dhe po ushqejnë majmunin. Mirëpo në një moment të papritur majmuni e godet me grusht dhe vajza rrëzohet nga shkallët. Gruaja është trembur dhe ka rendur pas fëmijës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’