Vaksinimi në Kosovë, edhe 76 mijë e 800 doza pritet të arrijnë në vend deri në maj

Foto ilustruese

Në Kosovë do të mbërrijnë edhe 76 mijë e 800 doza vaksinash kundër COVID-19, deri në maj, nga COVAX.

Lajmin e ka bërë me dije UNICEF, përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Këto janë pjesë e 100 mijë e 800 dozave të cilat COVAX i ka premtuar Kosovës.

Ndërkohë 24 mijë prej tyre kanë mbërritur disa ditë më parë, pjesa tjetër pritet të jetë në Kosovë deri në maj.


Lajmi kryesor:

‘Lufta’ me COVID-19, vaksinohen mjekët dhe infermierët e parë në Kosovë! Deri në maj priten edhe 76 mijë e 800 doza të tjera


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Logjika e Bashës në 2019 e bën humbës në zgjedhjet brenda PD-së, shumica ka qene kundër tij