Valteri: Ka deputetë të mazhorancës që nuk e dinë se çfarë ka drafti për listat e hapura

Deputeti Halit Valteri u shpreh në emisionin "Repolitix" se ka deputetë të mazhorancës që nuk e dinë se për çfarë bëhet fjalë në draftin e propozuar nga PS për listat e hapura.

Ai thotë se nëse Lulzim Basha kërkon vërtetë lista 100 % atëherë të drejtohen me shkresa dhe jo në televizor.

"PD nuk ka sjell propozim dhe nuk besoj se çfarë do propozojë. Lista sot që flasim është ajo që kemi, jo më pak se 2/3. PD u kujtua pas 1 viti. Sot kam takuar 5 kolegë të mi të mazhorancës dhe më thanë që nuk ja kanë idenë se çfarë ka ai draft. Ajo është letër paçavure. Basha t'i kërkojë listat e hapura në shkresë dhe jo në televizor." - tha Valteri.

 


Lajmi kryesor:

Drafti i PS-së për hapjen e listave/ Valteri: Zero shanse të kalojë në Kuvend me votat tona! Gati propozimi i ri nga ne, prag elektoral 1% dhe jo 3!


E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord nëse Shqipëria të përdori edhe vaksinat ruse e kineze përveç vaksinave perendimore?×

Lajmi i fundit

John

PD: Vendet rreth nesh ia dolën të përparojnë, Shqipëria dështoi se u mor peng nga Rama