Varhelyi bisedë me Hajdarin: Mbështes punën e saj, adresoni rekomandimet e ODIHR-it në reformën zgjedhore

Menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari ka pasur një bisedë me Komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Ka qenë vetë Varhelyi që ka bërë të ditur detajet e takimit ku ka theksuar se ka mbështetur punën e bërë në këtë këshill. Ai tha se adresimi i plotë i të gjitha rekomandimeve të OSBE/ODIHR është thelbësore për Shqipërinë dhe integrimin e saj.

"Pata një diskutim të mirë sonte me Rudina Hajdarin në rolin e saj si bashkëkryetare e komisionit parlamentar për reformën zgjedhore për të shprehur mbështetje për punën në vazhdim. Reforma zgjedhore në përputhje me rekomandimet e OSBE/ODIHR janë thelbësore për Shqipërinë dhe përparimin e saj në integrimin në BE", shkruan Varhelyi.


Lajmi kryesor:

'Zgjedhorja', Bylykbashi: PS s'do identifikim biometrik! Gjiknuri: Debat artificial! Hajdari: Sistemi danez diskutohet mbledhjen tjetër


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të domosdoshme listat e hapura?×

Lajmi i fundit

John

FSHF hap hetim për përmbysjen e çuditshme të Bylisit ndaj Teutës, i kërkon ndihmë kompanisë që dënoi Skënderbeun