Vasili i LSI-së: Parlamenti monist, Bindja Demokratike e paligjshme

Nënkryetarit i LSI-së, Petrit Vasili në një komunikim për mediat ka reaguar në lidhje me denoncimin e bërë nga PD ku thuhej se Bindja Demokratike është rregjistruar në mënyrë të paligjshme.

Vasili tha së deputeti Andi Përmeti ka vetëm 4 javë në Kuvend ndërsa është përdorur për të përfaqësuar Bindjen Demokratike sikur të kishte 8 muaj pjesë e Kuvendit të Shqipërisë.

Deklarata e plotë e Vasilit:

"Jemi në këtë komunikim për të denoncuar pa u tërhequr manipulimin dhe mashtrimin e madh publik për skenarin e zgjedhjeve. Ka arritur në dimensojone të tilla , që i çjerrin maskën qeverisë. Ka arritur në skandale të tilla që qeveria është turpi i këtij pushteti. Një kandidat për deputet që kërkon të mbështets një parti,Bindjen Demokratike, Andi Permeti me 25 prill e ka bërë betimin. Raportohet nga Kuvendi i përdhunuar deklaroi sikur ka 6 muaj si deputet i Shqipërisë kur ka vetëm 4 javë. Një turp të tillë fiksojeni mirë në mendje. I deklaruar se i pavaruar tani na përfaqëson një parti. Edhe sot Kryeministri  nuk ka hezituar të flasi për zgjedhjet e paprekshme,ja me kto zgjedhje me  këtë deputet."

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento

Komente

  • Hinglateri: 18/05/2019 18:57

    Vasiliqi ta futi Ameriqi

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dita Ndërkombëtare e Paqes, Nikolla: Kontributi i Shqipërisë për paqen na bën një vend të madh