Përçarje mes opozitës? Vasili në të njëjtën linjë me Bardhin: Jemi të bashkuar, e vetmja garanci për daljen nga kriza

TIRANË-Pas sekretarit të Përgjithshëm të PD-së, Gazment Bardhi, edhe nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka mbajtur një qëndrim zyrtar, ku ka vënë theksin se opozita është më e bashkuar se kurrë. Numri dy i LSI-së ka deklaruar se aksioni opozitar do të vijojë, por sipas tij, jo vetëm me anë të protestave, por me një aksion shumëpalësh, siç e ka quajtur ai. Nuk kanë munguar akuzat për kryeministrin Edi Rama, të cilin e bën si shkaktar kryesor për krizën politike.

"Opozita e bashkuar do të intensifikojë aksionin shumëplanësh. Kriza shumë e rëndë kushtetuese, politike dhe e përfaqësimit. Dakordësi e plotë për platformë që zgjidh krizën. Opozita e bashkuar e vetmja garanci për daljen nga kriza. Opozita kërkon hapjen e negociatave jo demagogjinë e radhës. Opozita e vendosur për të çuar deri në fund aksionin e saj. Edi Rama është gjeneruesi e shkaku i krizës dhe jo zgjidhja. Edi Rama i interesuar vetëm që integrimi të dështojë. Mazhorancës i intereson kriza si alibi për grabitjen me koncesione", shkruan Vasili.

Në të njëjtën linjë me Vasilin, ka qenë edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, i cili në studion e Report Tv deklaroi se nuk ka përçarje me aleatët e saj, më specifikisht me LSI-në dhe se javën e ardhshme do të mblidhen strukturat ku do të vendoset data e protestës së radhës së opozitës. Kjo deklaratë vjen pas mbledhjes së Bashës me aleatët në Ishëmmbrëmjen e djeshme, por pa praninë e kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento

Komente

 • Arbëri: 17/09/2019 12:34

  Ik o i pa fytyrë, o i mjerë ...!!!

  Përgjigju
 • E**A**: 17/09/2019 11:42

  Ik o vaco futi ni paçe se na rrokonise kokën

  Përgjigju
 • Plhe vasili: 17/09/2019 11:33

  O qeni petrit kak vasili duhet të largohesh ti nga politka që tē bëhet Shqipria.

  Përgjigju
 • Vlonjati Djali Lushnjarit: 17/09/2019 10:04

  Ik ore shemtire

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vdekja e mjeshtrit Qerim Sula, Meta: Këngët e tij do të kumbojnë përjetë në zemrat tona