Tragjedia në fushë/ Prokuroria e Durrësit nis hetimet për vdekjen e sulmuesit Dwamena! Pyeten mjekët! Sekuestrohen kartelat mjekësore

Tragjedia në fushë/ Prokuroria e Durrësit nis hetimet për vdekjen e sulmuesit Dwamena! Pyeten mjekët! Sekuestrohen kartelat mjekësore

Raphael Dwamena, momenti kur shokët i shkojnë në ndihmë pasi u rrëzua në fushë

Policia dhe Prokuroria e Durrësit kanë nisur hetimet për vdekjen e futbollistit të Egnatias, Raphael Dwamena i cili pësoi atak kardiak në fushën e blertë gjatë ndeshjes kundër Partizanit dje, (11 nentor) në stadiumin e Rrogozhinës.

Autopsia pritet të dalë ditën e sotme për të zbardhur më shumë detaje rreth ngjarjes.

Janë sekuestruar të gjitha kartelat mjekësore të lojtarit në FSHF apo në klubin e Egnatias.

Janë pyetur mjekët që kanë asistuar në analizat e tij të cilët janë shprehur se analizat qe prej janarit kur ai ishte në vendin tone kanë dale sipas normave të lejuara.

Është bërë edhe kontrolli për protokollin dhe kohën e reagimit të mjekëve dhe autoambulancës dhe sipas hetimeve çdo gjë ka qenë në kohë pavarësisht se jeta e 28 vjeçarit nuk u shpëtua dot.

Lajmi në përditësim...

B.V/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com