POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vdes endacaku në Tiranë, PD: Ndërroi jetë nga i ftohti (VIDEO)

TIRANË-Një 68-vjeçar ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme në QSUT. Ai është Hasan Hykja. Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa thotë se ai ishte endacak, ndërsa ndërroi jetë nga i ftohti, pasi sipas saj nuk u pranua nga qendrat sociale se kishte këmbën e sëmurë. Ajo ka publikuar edhe pamjet e momentit kur ai është transportuar për në QSUT, por nuk ka mundur që të mbijetojë. 

"Hasan Hykja, 68 vjec, i pastrehe vdiq mbremjen e sotme ne te ftohte pasi qendrat sociale nuk e pranonin se kishte kemben e semure diabetike. Nje tmerr i vertete, qe nuk duhet ta perjetoj asnje kafshe jo me nje njeri. Propagande e bukur ne tv me qendra sociale duke kercyer e dhene ushqim per festat nga mashtruesi Veliaj nderkohe qe njerezit qe kane nevoje te strehohen ne keto dite te ftohta dimri vdesin rrugeve. Del e thote qe i ka marr masat per te pastrehet ne keto dite dimri. Mashtrime si zakonisht por keto jane lloji qe te merr jeten. Vdekjet ne ndergjegjen e Veliajt nuk jane te pakta, por e gjithe ceshja eshte ka apo jo ndergjegje ky njeri!!!" akuzon Ina Zhupa.

d.ba./b.ha.
Komento

Komente

 • Hinglateri: 13/01/2019 16:04

  Ina foli me gjuhen e zorres trashe te PD-se

  Përgjigju
 • アルバノ-です: 13/01/2019 00:45

  Shpresoj mos jete nje lypes qe i jepte ushqime motra ime here pas here, se do behet e shkreta zeherr :( U ende rrugve sa te Pallati Kadarese, Pas Hotel Tiranes e kushedi ku tjeter. U prehte ne paqe. /rant on. Po mire Veliaj ben fasade e reklama se dhe mua nuk me pelqen fare. Ne mandatin e pare i fliste puna me shume se llafet. Ne kete te dyten me duket se i ndodh e kunderta e nuk me pelqen. Por urrej me shpirt qe PD partia plehrave edhe ketu do te beje politike me kufomen? Po pse nuk e strehuat ju ne zyrat tuaja te ngrohta e qe besoj se nuk paguani asnje takse per cdo detyrim shteti, perse nuk e moret ju me urgjence ta strehonit? ta lanit e pastronit e ta kuronit ne spitalet tuaja private? Kur dijme se sa shume private spital ka Partia Demokratike me soj e me sorollep emrash drejtuesish? me dhjetra e qindra, perse nuk e strehuat ju meqe shteti nuk eshte i zoti se nuk eshte vertete aq i zoti sa duhet jete, por edhe me te pa zot e hileqar jeni ju fakira PD qe dhe me kufomen doni te hidhni doza politike. Ju hengert mortja ishalla! I ndjeri ka nje jete te tere qe endet rrugeve. Kur jetonim parajsen ne kohen tuaj edhe ky i ndjere jetonte per mrekulli te zotit. Me ardhjen e socialisteve kaluam nga parajsa ne ferr? keshtu? Cope atehere Cope sot, PD nuk eshte gje tjeter turp kombetar, rrezik e kane xhiruar vete per kredo politike. Deri ne perdhosjen e kufomes dhe mos ofrimin e ndihmes. Nga PD prisja cdo gje, kete se kisha menduar. Flmn qe ma shtuat edhe me shume mosbesimin te partia juaj e deshtuar. /rant off. U prehte ne paqe , kush mundi me sa mundi ta ndihmoje qofte i falenderuar dhe i bekuar.

  Përgjigju
  • Populli: 13/01/2019 10:07

   Shkrimi jot eshte 100% realiteti dhe nje rezyme e shkurter e vendit tone kete dekaden e fundit! Eshte lebetitese se si perpara nje fatkeqesie dalin zorrat dhe sorrat dhe na flasin per kendveshtrimin qe kane per kete fatkeqesi qe asnjeri sberi asgje.