Vdiqën nga mbidoza e ilaçeve në Tiranë, dy ukrainaset dyshohet se ushtronin prostitucion edhe në Mal të Zi

Vdiqën nga mbidoza e ilaçeve në Tiranë, dy ukrainaset dyshohet se ushtronin prostitucion edhe në Mal të Zi

Foto nga pallati ku ishin akomoduar ukrainaset

TIRANË- Hetuesit kanë dyshime të forta se dy ukrainaset që vdiqën në Tiranë nga mbidoza e ilaçeve, Antonina Kozachenko dhe Anastasia Lopukhova, ishin pjesë e një grupi eskortash në Tiranë dhe Mal të Zi. Referuar dëshmisë së dytë të shoqes së tyre, Yeva Vorona, tre vajzat ofronin shërbime seksuale kundrejt pagesës, jo në Shqipëri, por në Mal të Zi.

Sipas saj, dy ukrainaset 25 dhe 40 vjeç, kishin ardhur për pushime në Tiranë. Por grupi hetimor ka dyshime se ky aktivitet ushtrohej dhe në Tiranë, kjo pasi Yeva Vorona kishte katër muaj që ndodhej në kryeqytet. Referuar sistemit TIMS rezulton se ajo ka udhëtuar disa herë drejt Malit të Zi.

Ndërkohë, telefonat e dy vajzave janë dërguar në laboratorin e Policisë Shkencore për të zbërthyer komunikimet e fundit.

Ekspertiza paraprake doli në konkluzionin se shkaku i vdekjes ishte mbidozë e ilaçeve me përmbajtje narkotike. Dy viktimat vuanin nga sëmundje të zemrës dhe epilepsisë. Ato u gjetën të vdekura nga shoqja e tyre në apartament më 10 maj.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë