Veliaj e deputetë të PS me Covid, Panariti: Si spektatorë kemi parë që në kuvend nuk janë rrespektuar masat

Në lidhje me prekjen e kryebashkiakut Erion Veliaj dhe deputetëve në parlament me COVID, Panariti tha se ndjen keqardhje për të gjithë politikanët që u prekën. Ai thotë se në kuvend nuk janë respektuar masat e nevojshme si mbajtja e maskës apo respektimi i distancimit.

"Më vjen keq që janë të infektuar. Është një keqardhje e madhe që në seancën parlamentare nuk merren masat e duhura si mbajtja e maskave, respektimi i distancës, shpeshherë kemi parë tashmë si spektatorë nga televizori që në seancat parlamentare jo të gjithë kanë respektuar masat kundër përhapjes së covidit dhe kjo ka qenë një premisë. Shpresoj që qeveria përmes gjurmimit dhe analizave të pengojë përhapjen e zinxhirit të infeksionit që ka marrë përmasa të frikshme", tha Panariti.


Lajmi kryesor:

Panariti në Report TV: Të hapur të hetohemi për shit-blerje vote! S'mund të ndryshohet kushtetuta në mënyrë të njëanshme!


  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Puna e vetme që gratë mund të bëjnë për qeverinë e Kabulit është pastrimi i tualeteve