Veliaj nga New Yorku: Mezi pres ta kthej Presidencën e Qyteteve të Ballkanit nga ana e Tiranës në një platformë inovacioni, kreativiteti dhe bashkëpunimi

Veliaj nga New Yorku: Mezi pres ta kthej Presidencën e Qyteteve të Ballkanit nga ana e Tiranës në një platformë inovacioni, kreativiteti dhe bashkëpunimi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka takuar ditën e sotme në SHBA, Jorrit de Jong, drejtor i  “Bloomberg Harvard City Leadership Initiative”, qendër që punon me kryebashkiakë të ndryshëm nga e gjithë bota, me fokus në lidership, menaxhim dhe inovacion. 

Përmes një postimi në rrjetin social "X", Veliaj shkruan se mezi pret që Presidencën e Qyteteve të Ballkanit 2024 nga ana e Tiranës, ta kthejë në një mundësi për të rritur bashkëpunimin mes qyteteve të Europës Jugore.

“Gëzohem që jam kthyer tek “Bloomberg Harvard City Leadership Initiative” me mikun tim Jorrit de Jong! Mezi pres ta kthej Presidencën e Tiranës në #B40 (Balkan Cities Netëork), në një platformë inovacioni, kreativiteti dhe bashkëpunimi mes qyteteve të Europës Jugore! Nuk ka partner më të mirë se Bloomberg Cities, me rrjetin e tyre të njohurive dhe ekspertizës!”

There's only one "mayors' alma mater" ☝️

Glad to be back at @BHcityleaders ëith my friend Jorrit de Jong! I'm eager to turn Tirana's Presidency of #B40 into a platform of innovation, creativity and collaboration betëeen cities of southern Europe! And there's no better partner… pic.tëitter.com/XNbAsIHq8I

— Erion Veliaj #ECS2023 ???????????????? (@erionveliaj) November 16, 2023

 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë