Përfundon Rruga e Çekrezës, Veliaj publikon pamjet

Rruga e Çekrezës, një segment i cili të çon në Liqenin e Çekrezës dhe të lidh me Niklën, tashmë është i aksesueshëm, pas punime për rikonstruktmin e saj në kushte optimale.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, përmes një videoje të postuar në rrjetin social “Facebook”, ka ndarë me publikun disa pamje nga rruga e sapo përfunduar e Çekrezës në Zall Herr.

Përfundimi i këtij aksi pritet të rrisë zhvillimin ekonomik të zonës, pasi jo vetëm i afron më shume me tregjet, por e kthen zonën dhe në një atraksion më të lehtë për t’u eksploruar nga turistët vendas dhe të huaj.

Sipas bashkisë së Tiraës, pas përfundmit të këtij segmenti, synohet ndërtimi i një tjetër aksi të rëndësishëm për banorët e zonës, atë që lidh Zall Herrin me Rrugën e Arbrit.

"MIRËMËNGJES 

Dhe me këto pamje të rrugës së re te Liqeni i Çekrezës, ju uroj një fundjavë të bukur"- shkruan Veliaj.

 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Drejtori u pezullua se legalizoi pallatin me 4 kate pa leje, ja kush e merr drejtimin e Kadastrës së Lezhës

Drejtori u pezullua se legalizoi pallatin me 4 kate pa leje, ja kush e merr drejtimin e Kadastrës së Lezhës