Veliaj publikon projektin e rrethrrotullimit te sheshi 'Shqiponja': Modernizim i infrastrukturës për 100 vitet e ardhshme (VIDEO)

TIRANE- Rifillimi i punës për ndërtimin e projektit të Unazës së Madhe, i ka hapur rrugën edhe zgjidhjes së një prej nyjeve më problematike për qarkullimin e automjeteve sikurse është rrethrrotullimi te sheshi “Shqiponja

Kryetari I Bashkisë Erion Veliaj ka postuar në Facebook, projektin  se si do të transformohet sheshi “Shqiponja”, duke zgjidhur njëherë e mirë çështjen e qarkullimit të automjeteve për të gjithë automjetet që vijnë nga jugu dhe veriu. 

“Veç puna, jo fjalët, e nxjerrin Tiranën në dritë! Në finale do mbahen mend veprat, jo sherret e pengesat! Teksa përmbyllet shekulli i parë i Tiranës kryeqytet, bashkë me Qeverinë nisim një shekull të ri modernizimi e infrastrukture për 100 vitet e ardhshme! Tirana100 Unaza e Re”, shkruan Veliaj krahas videos.

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket i drejtë vendimi i BE për të mos hapur kufijtë me Shqiperinë pas 1 korrikut?

Komento

Komente

 • Vezhguesi;: 17/11/2019 00:46

  TI bulba dukesh qe je nga katundet e skraparit,,,se kujton se do ecesh me kale e gomare ne autostrade dhe nuk te pengojne pemet e shkurret,,,prandaj nuk behet ky vend...

  Përgjigju
 • Taras Bulba: 16/11/2019 23:44

  Or ti Vezhguesi pemet jane anes rruges or trap cfare te pengojne por duket qe ke zbrit nga mali e nuk e di cfare eshte qyteti

  Përgjigju
 • Pinj: 16/11/2019 21:31

  Ky Veliaj na cmendi tu ngushtu rruget. Me shume harxhoj karburant sesa qira. Provova autobusin: tmerr. Kur po vijme votimet ta heqim kete Veliaj qe Ben ca do ai, Jo ca duam qytetaret

  Përgjigju
 • Fredi: 15/11/2019 08:20

  Na mytën 3D-të

  Përgjigju
 • Vezhguesi: 15/11/2019 02:54

  Pemet jane te teperta ne kete kryqezim,,,sepse i pengojne pamjen shofereve,,mund te mbillen peme anash ose te behet nje park i vogel anash me peme e stola e ndonje pellg i vogel,,por gjithashtu e nevojshme ne tirane eshte edhe stacioni modern i autobuzeve,, dhe nje linje tramvaji nga stacioni autobuzeve ne kinostudio,,,kjo do largonte autobuzet nga qendra tiranes....dhe do ulte ndotjen...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Covid, Hungaria kundër vendimit të BE-së për hapjen e kufijve për vendet jashtë bllokut prej 27-anëtarësh