POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Veliaj zbulon kartolinën e Bashkisë së Tiranës për qytetarët e saj (Foto)

Nxënësi i shkollës "Fan Noli", Eron Lazaj

Bashkia e Tiranës ka përzgjedhur kartolinën e urimit për të gjithë qytetarët e saj, që ndahen për pak ditë nga momenti i ndërrimit të viteve.

Për të përzgjedhur pamjen që do të kishte kartolina, Bashkia e Tiranës organizoi këtë vit një konkurs me krijimtaritë artistike nga nxënësit e shkollave të kryeqytetit.


Fitues doli punimi i Eron Lazajt nga shkolla “Fan Noli”, ku paraqitet fshati i festave në sheshin “Skënderbej”, plot drita dhe ngjyra.

Kryebashkiaku Erion Veliaj e publikoi personalisht kartolinën, teksa shprehu edhe falenderimin e tij për fituesin. “Këtë vit kartolinën e Bashkisë Tiranë e caktuam nga propozimet e nxënësve dhe fitues ishte Eron Lazaj nga shkolla Fan Noli, flm lali!”, shkruan Veliaj në rrjetin social "Instagram".

Kartolina e pikturuar nga nxënësi i shkollës "Fan Noli", Eron Lazaj

a.s./Shqiptarja.com
Komento