Vëllai i Ziver Veizit: Jemi ngopur me llafe! Mbesa: Besim te drejtësia e re (VIDEO)

Hiqmet Veizi, vëllai i Ziver Veizit, njërit prej katër viktimave të 21 Janarit shpreh zhgënjim për faktin që kanë kaluar 9 vite dhe akoma nuk është bërë drejtësi. "Nuk kemi asgjë, jemi ngopur me llafe. Jemi ngopur me drejtësinë, nuk kërkoj më asgjë. Kam 9 vite, jemi ngopur" tha ai. Ndërkohë që mbesa e Ziver Veizit u shpreh se shpresa vdes e fundit dhe kjo shpresë është drejtësia e re. "Kanë kaluar 9 vite, jemi të mërzitur se nuk është zbardhur e vërteta, shpresa vdes e fundit, kemi besim te drejtësia e re dhe që vrasësi i xhaxhait do të identifikohet" deklaroi ajo pas vendosjes së luleve mbi varrin e tij në përkujtim të 9 viteve.

1579603543_ziverveizi.jpg


Lajmi kryesor:

Sot 9 vite nga 21 Janari/ Familjarët e 4 viktimave homazhe në bulevard: Drejtësia e re, shpresa e fundit


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë ndëshkimi deri edhe me burg për shkelësit e rregullave gjatë emergjencës së koronavirusit?