Shefi i komisariatit të policisë Shkodër: Viktima u gjet e pajetë në krevatin e saj, ishte kthyer nga Gjermania para 3-4 ditësh! Autorin e arrestuam përreth shtëpisë

Shefi i komisariatit të policisë Shkodër Paulin Çupi jep detaje nga ngjarja e rëndë, ku vëllai Fabjan Vukaj ka varë motrën e tij Diana Vukaj. Ai thotë se viktima është gjetur në shtëpinë e saj në krevat. Diana Vukaj ishte emigrante në Gjermani dhe kishte 3-4 ditë që ishte kthyer.

"Marr një telefonatë që Diana Vukaj ka humbur kontaktet me familjarët dhe të afërmit. Në vlerësim të telefonatën kemi organizuar policinë kemi verifikuar në shtëpinë e saj ku është gjetur e pajetë Vukaj. Kemi bërë kontrolle dhe përreth ambienteve të shtëpisë është kapur dhe ndaluar vëllai i saj. Mendohet që kemi të bëjmë me një krim brenda familjes ngjarja është e rëndë. Diana Vukaj është emigrante në Gjermani dhe është kthyer para 3 ose 4 ditësh. Vrasja është kryer me armë zjarri, janë siguruar prova. Kufoma ishte brenda në banesë në dhomën e gjumit të saj. Autori i dyshuar është në kushte depresioni dhe në gjendje të alkoolit. Do sqarojmë rrethanat", tha ai.


Lajmi kryesor:

Krimi në familje trondit Shkodrën, vëllai vret me armë zjarri motrën, e mbajti 3 ditë të vdekur në shtëpi! 58 vjeçarja u gjet në krevat, ishte kthyer nga Gjermania para 3 ditësh


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

‘Intensiteti i ditës mund të sjellë kundërshtime të papritura’, njihuni me parashikimin e yjeve për sot