Vendimi i Parlamentit holandez, Rama: Jua kisha thënë, mbaruan zgjedhjet atje dhe Shqipëria u zhbllokua

1623393932_KMRamaRamazanUrim768x435.jpg

Kryeministri Rama ka reaguar pas lajmit se në Holandë edhe parlamenti është dakord me Qeverinë për të mbështetur hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në.

"Parlamenti holandez mbështet thirrjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare Shqipëri - BE për nisjen zyrtare të negociatave për anëtarësim. Jua kisha thënë, pa u bërë zgjedhjet atje nuk kemi çfarë presim dhe ja, zgjedhjet mbaruan Shqipëria u zhbllokua.  Sidoqoftë faleminderit me mirënjohje se s'ka kohë për pushim", shkruan Rama në Facebook.


Lajmi kryesor:

Edhe Parlamenti si Qeveria, Holanda me vendim unik dhe historik për Shqipërinë: Të përcaktohet sa më shpejt data për negociatat me BE-në


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Puna e vetme që gratë mund të bëjnë për qeverinë e Kabulit është pastrimi i tualeteve