‘Vendoret’/ Fotografuan fletët e votimit, në pranga 37-vjeçari në Sarandë! Nën hetim bashkëshortja

‘Vendoret’/ Fotografuan fletët e votimit, në pranga 37-vjeçari në Sarandë! Nën hetim bashkëshortja

1682668233_votime.jpg

Një 37-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës pasi ka fotografuar fletën e votimit. Bëhet fjalë për Lulëzim Tarllamishin, nën hetim është vënë edhe bashkëshortja e tij.

Njoftimi i policisë:

Fotografuan fletët e votimit, arrestohet një 37-vjeçar, procedohet në gjendje të lirë bashkëshortja e tij.

Komisariati i Policisë Sarandë ka marrë njoftim nga shtetasi O. Sh., vëzhgues në Qendrën e Votimit nr.4731, Xarrë, se dy shtetas kishin fotografuar fletët e votimit dhe më pas kishin dalë jashtë Qendrës së Votimit.   

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë menjëherë kanë njoftuar prokurorin e gatshëm, për këtë rast. Dy bashkëshortët dhe vëzhguesi janë paraqitur me vullnetin e tyre, në Prokurorinë e Sarandës.    

Në vijim të veprimeve u arrestua shtetasi L. T., 37 vjeç, banues në Xarrë, Konsipol dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për bashkëshorten e tij, shtetasen E. T(C)., për veprën penale “Shkelja e fshehtësisë së votës”.      

Në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, po vijojnë veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij rasti.


Lajmi kryesor:

Mbyllet zyrtarisht votimi për 61 bashkitë, pjesëmarrja e ulët! Identifikimi elektronik pengoi votimin (VIDEO+FOTO)


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ AF Elbasani fiton mes spektaklit kundër Apolonisë dhe merr kreun, Flamurtari e 'bën sefte' e fiton me Vorën në Kategorinë e Parë

GOLAT/ AF Elbasani fiton mes spektaklit kundër Apolonisë dhe merr kreun, Flamurtari e 'bën sefte' e fiton me Vorën në Kategorinë e Parë