‘Veri-Jug’, çfarë duhet të dini për zhvillimin e blegtorisë në kullotat e Kaninës

 

Doktorja e Shkencave Aulona Veizi, drejtoreshë dhe në departamentin e Bujqësisë në Bashkinë e Vlorës, në ndjekje të punës së barinjve në kullotat e fshatit Kaninë, flet mbi zhvillimin e blegtorisë dhe marrjen e statusit “Blegtorët në shtegtime” nga UNESCO.


Lajmi kryesor:

‘Veri-Jug’ në stanet e Kaninës, barinjtë rrëfejnë trashëgiminë e një punë prej qindra vjetësh (VIDEO)


SI.E./E.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Djajtë' kërkojnë pikët e para, titullarët e përballjes Belgjikë - Rumani

Euro 2024/ 'Djajtë' kërkojnë pikët e para, titullarët e përballjes Belgjikë - Rumani