‘Veri-Jug’ udhëtim në Kukës, historia nga antikiteti në kohët moderne! Të dielën ora 13:30 në Report Tv

“Kukësi, qyteti me zemra të hapura” – kështu e kemi titulluar reportazhin e së dielës, me destinacion qytetin Nderi o Kombit dhe kandidat për çmimin Nobel për paqe, pas Luftës së vitit 1999 në Kosovë.

Ndalesë në Muzeun Etnografik dhe përshkrim i jetës në Drinabardhë, siç e kanë quajtur arbnorët zonën e Kukësit. Veshjet paramesjetare, kostumet magjike të grave të Hasit, si kostume ndër më të bukurit në botë.

Historitë e dashurisë në fshatin Gorë të krahasuara me Romeon dhe Zhuljetën e Shekspirit të madh, këndi I çobanit, këndi I gatimit ose magjja e bukës. Ndiqni reportazhin “Kukësi, qyteti me zemra të hapura” realizuar nga moderator I emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa. Të dielën, premierë, ora 13:30

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik