Veseli mesazh qytetarëve të Kosovës nga Haga: Mos i mbani mëri Tribunalit, po bëjnë atë që ne kemi kërkuar! Ta çojmë deri në fund këtë proces

Veseli mesazh qytetarëve të Kosovës nga Haga: Mos i mbani mëri Tribunalit, po bëjnë atë që ne kemi kërkuar! Ta çojmë deri në fund këtë proces

Ish- kryeparlamentari, Kadri Veseli ka zgjedhur që t'u drejtohet qytetarëve të Kosovës me një mesazh, por këtë mesazh e tha nëpërmjet avokatit të tij mbrojtës.

"E drejtë ta theksoj që në ditën që u dorëzua ai ka dorëzuar një deklaratë që dua ta lexojë. Nuk paqe pa drejtësi dhe drejtësi pa paqe. Megjithëse është në Hagë kjo gjykatë është pjesë e ligjit tonë, nuk duhet të kemi asnjëlloj mërie që punojnë në Tribunal. Ata po bëjnë atë që populli jonë i Kosovës kemi kërkuar të bëjmë, ky Tribunal është pjesë e rrugëtimit të Kosovës drejt krijimit, forcimit të shtetit dhe ne duhet ta çojmë këtë proces deri në fund", tha avokati.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Pas Thaçit dhe Krasniqit, Veseli në Hagë: Them me bindje të plotë se jam i pafajshëm! Qytetarët të mos mërziten me Hagën, po bëjnë detyrën që u kemi kërkuar ne (Mesazhi i plotë)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq