Vetëm 18 vjeç, talenti shqiptar nënshkruan kontratë me ekipin elitar në Kroaci

Vetëm 18 vjeç, talenti shqiptar nënshkruan kontratë me ekipin elitar në Kroaci

Talenti 18 vjeçar shqiptar i Kosovës ka bërë një hap të madh për karrierën e tij. Olti Zeqiraj ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare me opsion rinovimi dhe një vit tjetër, me ekipin kroat, HNK Gorica.

Ai shihet si një ndër emrat premtues për të ardhmen, ku tashmë do të vijojë karrierën e tij më tej në elitën e futbollit të Kroacisë, një kampionat i cili ka shërbyer si trampolinë drejt Europës për shumë lojtarë shqiptarë më parë.

Me këtë marrëveshje, Zeqiraj arrin të bëhet shqiptari i parë që nënshkruan në këtë moshë një kontratë në një kampionat si ai kroat.
 

G.B./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FMN arrin marrveshjen me Ukrainën, do ta ndihmojë me një kredi prej 12.6 miliardë dollarësh  

FMN arrin marrveshjen me Ukrainën, do ta ndihmojë me një kredi prej 12.6 miliardë dollarësh