POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vetëm 5 mesazhe në ditë, Whatsapp limiton opsionin që shkaktoi vrasje

Foto Ilustruese

Për të gjithë ju po e shijonit opsionin ‘forward’ që ju lehtësonte komunikimin me njerëzit, rrjeti social Whatsapp ka një lajm të keq. Platforma më e përdorur e komunikimit ka limituar numrin e mesazheve që një person mund të bëjë forward.

The guardian” shkruan se sipas nënkryetares së politikës dhe komunikimeve në Whatsapp, Victoria Grand, kemi të drejtë ta bëjmë forward një mesazh jo më shumë se 5 herë. Kjo masë u ndërmor pasi ky opsion mundësoi që të përhapeshin lajme të pavërteta, dhe në Indi thashethemet shkaktuan edhe disa vrasje.

Më parë çdo përdorues i aplikacionit kishte të drejtë ta dërgonte një mesazh tek 20 individë ose grupe.

fl.mi./Shqiptarja.com
Komento