Vettingu, KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e Lezhës! Elsa Ulliri rezultoi e pastër në të tre kriteret e verifikuara

Vettingu, KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e Lezhës! Elsa Ulliri rezultoi e pastër në të tre kriteret e verifikuara

Elsa Ulliri

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë gjyqtaren e Lezhës Elsa Ulliri. Vendimi u dha të enjten nga trupa gjykuese e KPK me kyesues Roland Ilia, anëtare Pamela Qirko dhe relatore Etleda Çiftja.

Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar të martën, komisioni nuk evidentoi probleme, me pasurinë, pastërtinë e figurës dhe profesionalizimin e Elsa Ullirit, e cila është një gjyqtare me mjaft eksperiencë në sistemin e drejtësisë. Ajo ka përfunduar shkollën e magjistraturës në vitin 2014-të, ndërsa stazhin profesional e ka kryer në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe më pas në vitin 2015-të më dekretin nr.8353 datë 21 tetor te vitit 2013 është emëruar gjyqtare në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Lezhë.

Për tre vite Elsa Ulliri ka mbajtur detyrën e zëvendëskryetares të kësaj gjykate, ndërsa emri i saj u lakua në media për refuzimin e kërkesës së lirimit me kusht të një të dënuari për trafik droge.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Greqi/ Hyn me makinë brenda Gjykatës së Apelit, 35-vjeçari: Kam eksploziv dhe drogë me vete

Greqi/ Hyn me makinë brenda Gjykatës së Apelit, 35-vjeçari: Kam eksploziv dhe drogë me vete