Vezë sy me salcë nga zonja Albana

Vezë sy me salcë

Përbërësit:

  • 4 vezë
  • 4 lgj vaj ulliri
  • 500 ml kos
  • 2 thelpinj hudhër
  • Kripë, piper
  • Majdanoz / kopër e freskët

Përgatitja:

Përgatisim salcën e kosit duke grirë thelpinjtë e hudhrës dhe duke i bashkuar me kosin. I shtojmë vaj ulliri, kripë, piper, e përziejmë dhe pastaj e vendosim në pjata. Marrim një tigan, shtojmë vaj dhe skuqim vezët. Duhet të kemi kujdes që e kuqja të mos çahet dhe pjesa e bardhë të mos digjet, prandaj skuqja më e mirë bëhet me kapak. Pasi veza është mpiksur i vendosim sipër salcën së bashku me majdanoz të freskët ose kopër të grirë hollë, piper të bluar në çast dhe pak vaj ulliri rreth pjatës.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!